Екскурзија поводом јубилеја – Стогодишњица Церске битке

img-01-tekerisУ суботу, 4. октобра, ученици првог и другог разреда заједно са професорима посетили су Текериш, манастир Троношу, Тршић и Бању Ковиљачу. Екскурзија је реализована поводом јубилеја који се обележава ове године- Стогодишњица почетка Првог светског рата.
Приликом посете Текериша, села на обронцима планине Цер, ученици су имали прилику да виде споменички комплекс, посвећен Церској бици чије су се најжешће битке водиле на простору овог села.
Посетили смо манастир Троношу, који налази код Тршића у селу Коренита и  чува успомену  на Вуково школовање. Затим и сам Тршић, родно место Вука Караџића, нашег најзначајнијег реформатора језика и правописа. У селу се налази етнографски парк са спомен-кућом, објекти народне архитектуре и објекти намењени посетиоцима.
Након посете Бањи Ковиљачи и музеју посвећеном Дринској бици, пуни утисака ученици и професори су се вратили у Шид. Екскурзија је реализована веома успешно и уживали смо у сваком сегменту.

Stalna veza (link) ka ovom članku: https://www.nts.edu.rs/ekskurzija-povodom-jubileja-stogodisnjica-cerske-bitke/