Спортске активности у току првог полугодишта 2017/2018.

У току првог полугодишта ове школске године наши ученици и професори били су веома активни у свим спортовима. Дана 5. октобра у 11 часова на терену ФК „Једнота“ одржан је крос „Трка за срећније детињство“ на којем је учествовало 67 ученика.

Од 16. до 23. октобра одржано је школско такмичење у стоном тенису. Општинско такмичење у стоном тенису одржано је 25. октобра у Спортској хали Шид. Женска екипа је заузела прво место у екипној конкуренцији и пласирала се на окружни ниво такмичења. Чланови екипе биле су Наташа Јовковић и Тамара Петковић. Наташа Јовковић заузела је прво место у појединачној категорији.

Дана 15. новембра у Спортској хали Шид одржано је окружно такмичење у стоном тенису. Екипа ТШ „Никола Тесла“ заузела је треће место екипно. Истога дана у 13 часова одржано је такође у Спортској хали Шид општинско такмичење у рукомету на којем је екипа наше школе освојила друго место.

Дана 17. новембра наши ученици су учествовали и на манифестацији „Искорачи и ти“ коју је организовало Министарство омладине и спорта у Вишњићеву.

Од 24. новембра до 6. децембра одржано је школско такмичење у одбојци. Победник је била екипа 3-1 одељења, а друго место је заузело одељење 1-3. Дана 4. децембра одржано је општинско такмичење у одбојци. Екипа наше школе је заузела друго место.

Одлазак на распуст обележили смо двема утакмицама између ученика и професора. Прва утакмица била је 20. децембра, у одбојци, победили су професори. Два дана после тога играли су фудбалску утакмицу, на којој су победили ученици. Међутим, ни једнима ни другима главни циљ није била победа него уживање у чарима спортских активности, односно спортска игра и добра забава.

аутор текста: Вера Башић, професор физичког васпитања

1_800x450 2_800x599 3_740x600 4_800x599 5_450x600 6_800x450 7_800x450 8_800x599 9_800x600