ЈУНИОРСКО ПРВЕНСТВО ВОЈВОДИНЕ 2019. ПИКАДО

Такмичарски дан у Шиду, одржан 6. новембра 2019. године обележио је рекордни број такмичара јуниорске категорије у једном такмичарском дану: укупно 80 такмичара у обе конкуренције такмичило се у школској сали Tехничке школе „Никола Тесла” у Шиду.
Осим рекордног броја учесника и великог интересовања такмичара добили смо и најбољи резултат у конкуренцији јуниора у овој години. Међу најбољим резултатима у мушкој категорији у Војводини у 2019. години су: Саша Милијаш са 574 бода, Алекса Лаћарац са 493 бода, а у женској категорији Јелена Јуришић са 475 бодова и Срђана Мурић са 468 бодова.
Осим такмичења јуниора имали смо част да угостимо децу из ОШ „Јован Јовановић Змај” (бивша специјална школа) са њиховим наставницима, те је овај спортско-такмичарски догађај у Шиду донео неке нове визије и идеје да се на пикадо као дисциплину гледа као на спорт доступан свима који желе да практикују неки вид спортске рекреације кроз забаву и игру.

Stalna veza (link) ka ovom članku: https://www.nts.edu.rs/juniorsko-prvenstvo-vojvodine-2019-pikado/