„ДЕТЕ У КРИЗИ- ИЗАЗОВ САВРЕМЕНОГ ОБРАЗОВАЊА“

Стручно усавршавање под називом „Дете у кризи- изазов савременог образовања“ одржано је у Техничкој школи „Никола Тесла“ 26. и 27. јуна 2023. године. Средства су прибављена кроз Конкурс за финансирање и суфинансирање програма и пројеката за подизање квалитета основног и средњег образовања – промовисање и унапређење безбедности ученика, а обезбеђује их Покрајински секретаријат за образовање, управу и националне мањине – националне заједнице. Општи циљ програма, са којим су запослени имали прилике да се упознају, подразумева унапређење васпитног рада наставника и васпитача кроз развој и јачање капацитета за препознавање, разумевање и психолошку подршку детету које трпи злостављање, занемаривање или пролази кроз одређену кризну ситуацију; као и предузимање конкретних мера заштите детета и спречавање његове дискриминације и етикетирања. Сматрамо да је семинар успешно реализован и да су учесници оснажени и мотивисани за пружање додатне подршке ученицима у евентуалним кризним ситуацијама. Излагање водитеља било је интересантно и подстицајно те су се запослени радо укључивали у дискусију, размењивали искуства, постављали питања и предлагали идеје и решења, која могу да унапреде васпитно-образовни рад у установи. Радионице су протекле у пријатној и радној атмосфери, а подразумевале су тимски рад у решавању проблемских ситуација приликом рада са децом.

Stalna veza (link) ka ovom članku: https://www.nts.edu.rs/dete-u-krizi-izazov-savremenog-obrazovanja/